Marrakech en rondreis Zuid Marokko – groepsreis (met 3x dagwandelen)
Rondreis Marrakech en Zuid Marokko groepsreis
Een bijzondere rondreis Zuid Marokko speciaal voor mensen die graag samen met anderen op reis gaan. Vanuit de koningsstad Marrakech maak je een mooie Zuid Marokko rondreis tot in de Sahara woestijn. Daar kun je genieten van een kamelenrit (niet verplicht) en slaap je een nacht onder de sterrenhemel in een nomaden bivouac. Een slow travel rondreis “Ontdek Marokko ook achter de schermen”.
Enkele keren per jaar met NL reisbegeleiding. Overige data met alleen een lokale Marokkaanse gids (Engelssprekend), zo zie je zoveel meer en ontmoet je ook de lokale bevolking. Beleef Marokko als reiziger en niet alleen als toerist. Deze unieke Zuid-Marokko groepsrondreis is slechts enkele keren per jaar. Kijk ook op de Maroc Travel reiskalender. Vooraf of achteraf verlengen kan ook. Met enkele nachten in Marrakech of Essaouira.
Marrakech en Zuid Marokko in een week
Deze speciale groepsrondreis Marrakech en Zuid Marokko organiseren wij van september tot en met juni. Het aantal plaatsen is beperkt (max. 12). De reis is ook privé te reserveren. Kijk dan bij Individuele rondreis Zuid Marokko. Dat kan al vanaf 2 personen.
Hoogtepunten Zuid Marokko & Sahara woestijn
Met deze bijzondere Marokko rondreis reist u langs de hoogtepunten van Zuid Marokko: koningsstad Marrakech, eeuwenoude Kasbah’s & het verleden van de sultans. Vanuit het magische Marrakech, de parel van het zuiden, tot aan de Sahara woestijn. We doorkruisen de kleurrijke bergen van de Hoge & Anti Atlas en we rijden langs oude karavaanroutes door de vallei van de 1000 Kasbah’s. Een prachtige combinatie van Marrakech en een rondreis langs al het moois van Zuid Marokko. Je trekt over de kleurrijke bergen van de Hoge Atlas op weg naar oases met dadelpalmen en de Sahara woestijn. Daar maak je een kamelenrit en geniet je van de zonsondergang, de zonsopgang en prachtige sterrenhemel. Met een lokale gids die alles regelt zodat jij heerlijk en ontspannen kunt genieten van historie, cultuur en het indrukwekkende landschap.

Aankomst in Marrakech – transfer naar Riad hotel
Welkom in ons sfeervolle Riad hotel; een oase van rust en toch midden in de oude binnenstad; op steenworp afstand van het “rariteitenplein” Jemaa el Fna – UNESCO cultureel werelderfgoed. Hier vind je artiesten in allerlei soorten; van waarzeggers tot travestieten en van slangenbezweerders tot Berbertroubadours.

Transfer naar het Atlasgebergte – wandeling Imlil vallei en waterval
Vandaag verlaten we de stad en rijden we naar de bergen die we in de verte al zien liggen. Na een leuk bezoek aan de lokale boerenweekmarkt (op dinsdag in Tahanout, op zaterdag in Asni) gaan we via een kronkelende bergweg door de vallei van de rivier Oued Ghighaya en slaan af bij de Mizane vallei. Langs de rivierbedding van de Mizane beek gaat het verder omhoog tot 1.740m. In Imlil maken we een leuke wandeling met onze lokale Berbergids en genieten we van mooie uitzichten. We lunchen bij een Berberfamilie thuis en slapen in een <Berberguesthouse with a view>.

Start rondreis Zuid Marokko – over de Hoge Atlas langs oude kasbahs
Vandaag rijden we verder naar het zuiden. Om de Hoge Atlas over te steken gaan we wat verder naar het oosten naar de kronkelende bergweg die ons naar de hoge pas Tizi n’Tichka (2.260m) brengt. Let op: het kan hier fris en koud zijn! We maken een stop bij Telouet en de oude Kasbah en langs een eeuwenoude karavaanroute door de prachtige vallei van Asif Ounila – één van de verborgen pareltjes in Zuid Marokko – reizen we naar de Kasbah van Ait Benhaddou.

De vallei van de 1000 Kasbahs en de Dadès kloof
Langs de route van de 1000 kasbah’s; de talrijke als fort gebouwde woonvormen, komen we bij de diep, uitgesneden kloven (gorges) aan de zuidkant van de Hoge Atlas. Kasbah Taourirt in Ouarzazate was ooit het <centrum voor beveiliging>. Kasbah Amridil net voor Skoura is goed onderhouden en zeker ook een bezoekje waard. In de Rozenvallei nabij Kella M’Gouna zien we hagen van rozen rond de akkers. In mei is het hier feest; dan worden de blaadjes geoogst voor rozenolie, rozencrème en rozenwater. We overnachten midden in de prachtige en grillige natuur van de Dades kloof. Voor wie left heeft – er kan worden gepoedeld in de koude bergbeek.

wandeling Monkey Fingers Canyon loop en verder naar de Todra kloof
Langs de route van de 1000 kasbah’s; de talrijke als fort gebouwde woonvormen, komen we bij de diep, uitgesneden kloven (gorges) aan de zuidkant van de Hoge Atlas. In de Rozenvallei zien we hagen van rozen rond de akkers. In mei is het hier feest; dan worden de blaadjes geoogst voor rozenolie, rozencrème en rozenwater.

Naar de Sahara woestijn; de zandduinen van Merzouga
De reis gaat verder naar het zuiden; uitgestrekte vlaktes worden afgewisseld met een enkele palmentuin. We stoppen bij metershoge zandduinen; dit is de woestijn! Op de rug van een kameel (het zijn dromedarissen met maar één bult) rijden we naar een kamp met bedoeïenententen. Met ’s nachts een prachtige sterrenhemel!

Door de Anti Atlas naar de Drâa vallei met duizenden palmbomen
Na de zonsopgang genieten we van ons ontbijt voordat we verder trekken naar Rissani met werkplaatsen voor ‘fossielen-steenhouwers’. Hier was ooit het centrum van de machtige sultans van Tafilalt. Door de stenige vlaktes van de Ant Atlas reizen we naar de vallei van de rivier de Draa met duizenden palmbomen. Dit de plek die Jeffrey Tayler beschrijft in “het dal van de Kasbahs”:
“.. tussen de palmen door de poorten van Tamnougalt. Het lemen fort bestond uit verschillende verdiepingen en een flink aantal torens. De kasba deed denken aan een oud Arabisch kasteel maar ook aan een versgebakken koekhuisje. Onder aan de kasba stroomde de glinsterende groene Dra. Voorbij het dorp lag in de verte de meedogenloze roestbruine Jbel Asal.”

Ontdekkingstocht met wandelingen in de Draa vallei
Vandaag hoeven we onze spullen niet in te pakken, we slapen nog een nacht op deze heerlijke plek. Voor onze eerste wandeling in de mooie oase van Tin Zoulin rijden we eerst een stukje verder naar het zuiden. Na de wandeling met (picknick) lunch in de oase gaan we net ten noorden van Tamnougalte naar de waterval daar en bezoeken ook de oude kasbah van Tamougalte. Voor de mensen zonder koud water vrees volop gelegenheid voor een verfrissende waterdip in de <swimming pool with a view>.

Over de Hoge Atlas terug naar Marrakech
Vandaag een lange en indrukwekkende rit over twee hoge bergpassen. Eerst klimmen we omhoog in de grillige Anti Atlas over de pas Tizi n’Tinififft om de palmen”tuin” van de Draa Vallei te verlaten. Vanaf Ouarzazate rijden we weer dwars door het Hoge Atlas gebergte over de hoge pas Tizi n’Tichka terug naar Marrakech. Onderweg gaan we natuurlijk net als de locals lunchen in 1 van de wegrestaurants in Tadart met elk hun <eigen slagerij>. Hoe vers wil je het hebben?

Marrakech – transfer naar het vliegveld
Afhankelijk van de tijd van je vlucht terug is er vandaag nog gelegenheid voor een laatste bezoek aan deze magische stad met musea, paleizen en gezellige souks. Voor de transfer naar het vliegveld wordt gezorgd. Wij zorgen dat je daar 2 uur voor vertrek van je vlucht weer aanwezig bent.
Goed om te weten
- Toeslag 1-persoonskamer € 125
- Plezierige begeleiding door een lokale Engelssprekende Marokkaanse gids.
- Naar keuze een kamelenrit en een nacht in een bedoeïenen-bivak in de woestijn.
- Deze bijzondere rondreis Zuid Marokko is als groepsreis slechts enkele keren per jaar. Het aantal deelnemers is beperkt (max. 12 pers.)
- De reis kan ook individueel; met je eigen groepje of helemaal privé met zijn tweeën; kijk bij individuele rondreis Zuid Marokko
- Directe vluchten met Transavia vanaf Schiphol en Eindhoven en met Ryanair vanaf Düsseldorf-Weeze, Eindhoven of Brussel. Ook TUIfly.be vliegt vanaf Brussel.
- Extra nachten Marrakech € 75,- per nacht (tweepersoonskamer) of € 55 (1-persoonskamer) – incl. ontbijt en toeristenbelasting.
- Aanvullend budget voor mineraal water/frisdrank, koffie/thee, 6x lunch, 2x diner en fooien ca. € 200 p/p
Bij de prijs inbegrepen:
- Transfers van- en naar het vliegveld.
- Compleet verzorgde rondreis met eigen chauffeur/gids en lokale Marokkaanse gids (Engels sprekend).
- – welkom diner dag 01
– 5 dagen rondreis inclusief overnachtingen met diner en ontbijt;
– kamelentocht in de woestijn met overnachting in bedoeïenenkamp;
– 3x overnachting in Marrakech met ontbijt in een leuk klein Riad hotel in de medina.
Niet bij de prijs inbegrepen:
- Intercontinentale vlucht naar Marrakech (kijk bij vlucht boeken).
- Lunches 6x dag 02, t/m dag 07 (op dag 01 en dag 08 afhankelijk van uw vluchttijden)
- Diner naar eigen keuze Marrakech (dag 6 en dag 7)
- Drankjes, souvenirs en fooien.
- (Verplichte) reis- en, eventueel ook, annuleringsverzekering;
- Toeslag éénpersoonskamer / verlenging Essaouira of extra nachten Marrakech
- Budget voor mineraalwater/frisdrank, koffie/thee, 6x lunch, 2x diner en fooien
ca. € 200 p/p
- prachtig online fotoboek van de complete reis door deelneemster Jeanette
Of bekijk deze zeer compacte fotoboeken in de Maroc Travel online fotoboeken:
– Marrakech & Hoge Atlas
– hoogtepunten Zuid Marokko
Dag Helma en Omar,
PS. Zou ik ook kunnen leren om Marokkaanse ontbijtpannenkoekjes te bakken? Van die vierkante ?
Met het recept van het Berber-guesthouse in Imlil?
Of is dat strikt geheim..
Groet, Conny’
‘Beste Helma en Omar,
We zijn inmiddels al weer een paar dagen thuis en willen jullie bedanken voor het verzorgen van een onvergetelijke vakantie in Marokko. We hadden hoge verwachtingen van deze reis maar dat het zo mooi zou zijn hadden we niet kunnen bedenken. Een chauffeur en gids wat een luxe, ze hebben ons op de mooiste plekjes gebracht en een hoop verteld. De zorg die ze aan ons besteed hebben was overweldigend we voelde ons de koning te rijk. We hebben warme herinneringen aan deze reis over gehouden.
Met vriendelijke groet,
Annet en Henk
PS
Naar aanleiding van deze onvergetelijke rondreis is het idee geboren om samen met onze 2 zonen een 5 daagse wandeling naar de top van de Toubkal te gaan maken.’
- Dag 1 | Aankomst en bezoek Marrakech
- Dag 2 | transfer naar het Atlasgebergte: wandeling naar de Imlil waterval
- Dag 3 | Start rondreis Zuid Marrokko - Ait Benhaddou
- Dag 4 | Vallei 1000 Kasbahs; Kasbahs en Oases op weg naar de Dades kloof
- Dag 5 | wandeling Monkey Fingers Canyon loop - transfer naar Todra kloof
- Dag 6 | Naar de zandduinen van de Sahara woestijn
- Dag 7 | Door de Anti Atlas naar de 1000 palmen vallei
- Dag 8 | wandeling in de Tin Zoulin oase & Tamnougalte Kasbah & Cascades
- Dag 9 | Over hoge bergpassen terug naar Marrakech
- Dag 10 | Transfer naar vliegveld Marrakech
- Cultuur
- Koningssteden
- Rondreis
- Woestijn